Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Niedziela, Maja 09, 2021
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa


Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety


Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Problem z kodowaniem...
Gazociąg Polska - L...
smieci we Fronołowie
A-fro-ktualności
Mierzwice Kolonia - ...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [126]
smieci we Fronołowie [63]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

Ania 6 dni
jurand 2 tygodni
Ela 3 tygodni
Glinthor 8 tygodni
Nela12 tygodni
grozan12 tygodni
Paul12 tygodni

Gości online: 1

Twoje IP to: 3.238.235.155

Losowa Fotka
Opel Astra + pociąg = wypadek
Opel Astra + pociąg = wypadek
Wypadki / zdarzenia / zderzenia
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Otwarte dyskusje na temat Fronołowa i okolic
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Autor RE: smieci we Fronołowie
darek44
Mieszkaniec

Postów: 5
Miejscowość: siedlce
Data rejestracji: 29.01.09
Dodane dnia 18-06-2013 18:29
Witam
Nie wiem czy wiecie ale w niedzielę 23 czerwca (niedziela) o godzinie 11:15 w świetlicy wiejskiej w Mierzwicach Starych odbędzie się zebranie w sprawie wywozu smieci z nieruchomości letniskowych. na zebraniu obecny będzie wójt oraz przedstwiciel firmy zajmującej się wywozem śmieci. Warto tam wpaść :-)
Autor RE: smieci we Fronołowie
jurand
Mieszkaniec

Postów: 90
Data rejestracji: 26.12.09
Dodane dnia 19-06-2013 08:47
Niedziela, 11.15 to tradycyjny termin rozgrywania meczów na swoim stadionie przez drużynę Pelikana Łowicz /II liga/ - tak mi się to skojarzyło...smiley
Z uwagi na to, że nie będę mógł odwiedzić świetlicy w tym terminie, bardzo proszę o wieści od osób tam obecnych, relację ze spotkania - czy coś zostało ustalone.jurand
Autor RE: smieci we Fronołowie
Glinthor
Mieszkaniec

Postów: 41
Miejscowość: Warszawa/Mierzwice
Data rejestracji: 12.10.09
Dodane dnia 19-06-2013 22:11
moment moment. Z tego co ja wiem zebranie jest w sobotę
Autor RE: smieci we Fronołowie
Admin
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 493
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 20-06-2013 11:44
zebranie jest w niedzielę - tak jak napisał Darek44

"W dniu 23 czerwca (niedziela) o godzinie 11:15 w świetlicy wiejskiej we wsi Stare Mierzwice odbędzie się zebranie w sprawie wywozu odpadów komunalnych z nieruchomości letniskowych, na zebraniu obecny będzie wójt gminy Sarnaki oraz przedstawiciel firmy zajmującej się gospodarką odpadami komunalnymi"
Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
Autor RE: smieci we Fronołowie
starogowienna
Mieszkaniec

Avatar Użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Sioło Budy, Zabuże, Lisbona
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 21-06-2013 15:22
Ja się wybieram. Mam nadzieję, że wójt będzie lepiej przygotowany niż ostatnią razą.


starogowienna
Autor RE: smieci we Fronołowie
dakke
Mieszkaniec

Postów: 21
Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 26-06-2013 18:30
Po spotkaniu z wójtem znów nic nie wiadomo. Wiem z drugiej ręki, że wójt nie był przygotowany i nie znał odpowiedzi w sprawie śmieci letników. Znajomi wyszli ze spotkanie zniesmaczeni. Wniosek był jeden letnicy i ich śmieci nie jest sprawą wójta.

Proponuję od 1/07 zacząć pozostawiać śmieci na schodach w gminie w Sarnakach. Wówczas nasze śmieci staną się też problemem gminy.

Adam


adam
Autor RE: smieci we Fronołowie
starogowienna
Mieszkaniec

Avatar Użytkownika

Postów: 72
Miejscowość: Sioło Budy, Zabuże, Lisbona
Data rejestracji: 15.04.09
Dodane dnia 26-06-2013 19:31
Zgadzam się z Przedmówcą w 100%. Ja i moi Przyjaciele zameldujemy się tu i będziemy brać udział we wszystkich wyborach lokalnych. Jak tak dalej pójdzie zmienimy tę władzę. Ilościowo jest tu nas więcej i więcej dajemy do "gminnej" kasy.


starogowienna
Autor RE: smieci we Fronołowie
dakke
Mieszkaniec

Postów: 21
Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 26-06-2013 21:42
Trochę pogrzebałem i takie coś ciekawego znalazłem. Głos eksperta.

"Na terenie wielu gmin zlokalizowane są działki rekreacyjne (bez domków i z domkami różnie) - do jakiej kategorii nieruchomości te zaliczyć - nieruchomości zamieszkałych? nie zamieszkałych? czy może nieruchomości, na których odpady powstają sezonowo? czy od właścicieli tego rodzaju działek też pobierane są opłaty itp?
W jaki sposób ustalana jest opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli działek rekreacyjnych?

Odpowiedź eksperta:

Wszystko zależy od tego, jakie nieruchomości uznamy za rnieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcyr1;, a więc de facto od tego, kogo na gruncie nowego systemu uznamy za rmieszkańcar1;.

Należy przyjąć, że osoba zamieszkuje na danej nieruchomości (jest jej rmieszkańcemr1smiley, jeżeli w tym miejscu zazwyczaj przebywa (bytuje) i spędza czas przeznaczony na odpoczynek, niezależnie od czasowych nieobecności związanych z wypoczynkiem, urlopem, odwiedzinami u przyjaciół i krewnych, interesami, leczeniem medycznym lub pielgrzymkami religijnymi (powyższe wynika z definicji miejsca zamieszkania przyjętej na gruncie rozporządzenia WE Parlamentu Europejskiego i Rady nr 763/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. w sprawie spisów powszechnych ludności i mieszkań (Dz. Urz. UE L 218 z 13.08.2008, s. 14) w przepisie art. 2 lit. d).

W związku z tym należy przyjąć, że oba rodzaje nieruchomości (podane w pyt. 2 pkt 1 i 2) należy zakwalifikować jako nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy (bowiem na każdej z nich dane osoby przebywają jedynie czasowo (sezonowo), w związku z okresem letnim, urlopem itp.; nie są to nieruchomości, na których bytują zazwyczaj). Dlatego też, co do zasady, nieruchomości te nie są objęte systemem gospodarowania odpadami komunalnymi przez gminę (chyba, że gmina podejmie stosowną uchwałę r11; art. 6c ust. 2 UCPG). Ich właściciele powinni w takim przypadku zawrzeć indywidualnie umowę z przedsiębiorcą prowadzącym działalność w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi wpisanym do rejestru (a więc niekoniecznie tym wyłonionym w drodze przetargu). Nie uiszczają oni opłaty na rzecz gminy, a na rzecz tego właśnie przedsiębiorcy.

Na marginesie należy wskazać, że definicja mieszkańca ma duże znaczenie dla sposobu wypełnienia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, której obowiązek złożenia wójtowi ciąży nie tylko na właścicielach nieruchomości zamieszkałych, ale również niezamieszkałych (gdy są objęci systemem). Dlatego też, jako że wzór deklaracji powinien zawierać objaśnienia co do sposobu ich wypełnienia (por. art. 6n ust. 1 UCPG), w tych objaśnieniach gmina powinna określić, co należy rozumieć pod pojęciem rmieszkańcar1; (bądź nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców).

Ponadto, ustawa nie przewiduje rozróżnienia nieruchomości, na których odpady powstają sezonowo. W nowym systemie mamy do czynienia jedynie z nieruchomościami, na których zamieszkują mieszkańcy i nieruchomościami na których oni nie zamieszkują. Tylko to kryterium ma znaczenie prawne. Natomiast fakt, iż na danych nieruchomościach odpady powstają sezonowo, ma jedynie znaczenie przy ustalaniu wysokości stawki opłaty."


adam
Autor RE: smieci we Fronołowie
stenar
Mieszkaniec

Postów: 7
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 03.08.08
Dodane dnia 27-06-2013 21:40
Na stronie www.zkns-losice.pl dzisiaj zamieszczono uchwały w sprawie zakresu usług, cen i harmonogramów również dla nieruchomości niezamieszkałych, druk umowy na odbiór odpadów.
Uwzględniono worki 60 i 120 ltr i odbiory odpadów niesegregowanych w lecie 4x w tygodniu. Mieszkańcy mają, jeżeli dobrze wyczytałem, 1x w miesiącu. W niedzielę 30 czerwca, w remizie-świetlicy w Mierzwicach Starych znów mają być przedstawiciele ZKNS i będzie można zawierać umowy.


stenar
Autor RE: smieci we Fronołowie
dobranocc
Mieszkaniec

Postów: 1
Miejscowość: Warszawa / Siedlce
Data rejestracji: 26.09.08
Dodane dnia 01-07-2013 20:49

Byłem na wczorajszym zebraniu. Przybyłem dokładnie o 11:15, w remizie tłum, dwie panie prowadzące otoczone przez kilkadziesiąt osób a druków umowy "zabrakło". Jedna z Pań tłumaczyła starszemu panu, że skoro druków już nie ma to może on sobie wydrukować to z neta. Przyjemnie było słuchać, co starszy pan jej odpowiedział... smiley Ale gwoli pełnego oddania atmosfery zebrania trzeba powiedzieć, że mieszkańcy wyrywający sobie nawzajem worki na śmieci (przed podpisaniem i złożeniem umowy) to smutny widok... Ok - panie z firmy śmieciowej nie umiały zapanować nad tłumem ale walka o worki wyglądała i śmieszno i straszno. Nie bronię tu gminy ani mętnie wybranej (przecież wcale nie narzuconej, ale przypadkiem jedynej rekomendowanej przez gminę firmy) ale my, mieszkańcy też daliśmy ciekawy pokaz przywar narodowych smiley
Na stronie http://www.zkns-losice.pl/dokumenty-do-pobrania,21,l1.html widzę dwa dokumenty do pobrania - czy mamy wypełnić te dwa?

pzdr
Michał
Autor RE: smieci we Fronołowie
AnnS
Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 152
Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 08.06.08
Dodane dnia 02-07-2013 09:29
Tu jest specjalna zakładka dotycząca domków letniskowych, czy jak to nazwali 'nieruchomości niezamieszkałych':
http://www.zkns-losice.pl/odpady---nieruchomosci-niezamieszkale,144,l1.html
Edytowane przez AnnS dnia 03-07-2013 14:56
Autor RE: smieci we Fronołowie
jurand
Mieszkaniec

Postów: 90
Data rejestracji: 26.12.09
Dodane dnia 02-07-2013 10:38
Anns - pod podanym linkiem - błąd 404, a za chwilę przekierowanie na www.cal.pl ....
"Znaczy, mieszaniec kupuje sobie jeden worek, który zostanie odebrany - sprzed domku ? - powiedzmy, po sezonie, a to co się ma nie zmieścić do tego worka, sukcesywnie wywozi do lasu, tak ? No bo z umowy tak wynika. Mylę się ?"
Cytuję tu mój wpis w wątku o śmieciach na stronie głównej. Może tu ktoś zorientowany się wypowie, bo odnoszę wrażenie, że nikt się tym nie zainteresował - czy, j.w., wystarczy kupić ten jeden worek na odpady zmieszane i już.


jurand
Edytowane przez jurand dnia 02-07-2013 10:45
Autor RE: smieci we Fronołowie
Glinthor
Mieszkaniec

Postów: 41
Miejscowość: Warszawa/Mierzwice
Data rejestracji: 12.10.09
Dodane dnia 02-07-2013 15:35
Czy ktos moze slyszal gzie mozna jeszcze kupic worki i podpisac umowe?
Autor RE: smieci we Fronołowie
jasinaa
Mieszkaniec

Postów: 29
Miejscowość: Jablonna
Data rejestracji: 14.08.12
Dodane dnia 04-07-2013 21:32
W Losicach
, musisz wjechać do miasta i na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w lewo i po ok. 2 km "namierzyc" asfaltowa drogę i tablice informacyjna o firmie "niskazone środowisko" .
Dziewczyny są na prawdę pomocne i fajne.
Tel. 609 757 733
Autor RE: smieci we Fronołowie
dakke
Mieszkaniec

Postów: 21
Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 08-07-2013 19:28
Witajcie,
Takie sprawozdanie z zebrania znalazłem.

http://www.siemiatycze.com.pl/sarnaki/4115-sarnaki-mieci-wylduj-w-lesie.html


adam
Edytowane przez Admin dnia 10-07-2013 16:16
Autor RE: smieci we Fronołowie
dakke
Mieszkaniec

Postów: 21
Data rejestracji: 10.02.09
Dodane dnia 08-07-2013 19:34
A umowę można podpisać i zakupić worki u naszego sołtysa - p. Mirka Tymoszuka.
W Serpelicach 14/07 będzie festyn, na którym będzie stanowisko rNieskażonego Środowiskar1; z Łosic, gdzie będzie można podpisać umowę i kupić worki.

To tyle newsów smiley


adam
Autor RE: smieci we Fronołowie
hudek
Mieszkaniec

Postów: 10
Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 26.05.10
Dodane dnia 27-02-2014 08:42
Umowa śmieciowa i harmonogram zbiórki to jakaś bzdura. Wystawiłem śmieci przed ostatnim grudniowym terminem i co?????? Nic śmieci leżą jak leżały tylko rozpieprzone po okolicy a minęło już kilka terminów odbioru.Firma krzak która się podejmuje zbiórki a pojęcia o tym nie ma. Zadzwoniłem do Łosic i Pan kierowca stwierdził że jakoś nie dojechał w to miejsce. Sorry ale to już nie mój problem.Niech lepiej zainwestują w dobrą mapę.
Autor RE: smieci we Fronołowie
jurand
Mieszkaniec

Postów: 90
Data rejestracji: 26.12.09
Dodane dnia 28-05-2015 15:52
"Sołtysi zapytali też, kto zabierze śmieci pozostawione we Fronołowie i Kolonii Mierzwice przez właścicieli działek rekreacyjnych. Dyskusja z wójtem nie dała konkretnej odpowiedzi."

"Radny Bronisz zaproponował, żeby dogodniej ustawić włączanie oświetlenia ulicznego w Sarnakach, bo rankiem lampy świecą o godz. 5.00, a jest już widno, zaś o 21.00, kiedy światło jest potrzebne, jest ciemno.
Wójt Lipka: - Mam w budżecie określone pieniądze na oświetlenie i muszę się w nich zmieścić."

Panie wójcie - wcześniej wyłączyć rano, a wieczorem wcześniej włączyć.
Więcej - http://www.siemiatycze.com.pl/sarnaki/5088-na-sesji-w-sarnakach.html


jurand
Autor RE: smieci we Fronołowie
Myszkin
Mieszkaniec

Postów: 23
Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 13.08.08
Dodane dnia 02-06-2015 14:42
Bareja smiley
Autor RE: smieci we Fronołowie
tomek112
Administrator

Postów: 194
Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 02-06-2015 18:47
Nie Bareja(ten to choć śmieszny)... Lipka.
Strona 3 z 4 < 1 2 3 4 >
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

HasłoNie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905


Ostatnio dodane zdjęcia

Widok z gĂłry zamkowej


Nieistniejący budyn...


31.01.21


31.01.21


31.01.21


31.01.21


31.01.21


31.01.21


więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

15072779 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008