Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Sobota, Lipiec 11, 2020
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
smieci we Fronołowie
A-fro-ktualności
Mierzwice Kolonia - ...
Nazwy alejek/uliczek
Koleżanka szuka domu...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [126]
smieci we Fronołowie [63]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

jurand 4 tygodni
madzia18pl 4 tygodni
Ania 6 tygodni
Szopler 7 tygodni
Admin 7 tygodni
don_hihot 8 tygodni
Ray Mears16 tygodni

Gości online: 2

Twoje IP to: 34.204.191.145

Losowa Fotka
14.01.2010
14.01.2010
Zimowy Fronołów [Styczeń 2010]
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Ośrodek PCK
Autor Droga przy ośrodku PKP/PCK
Katia
Super Administrator

Miejscowość: Bużka/Mierzwice Kolonia
Data rejestracji: 16.01.09
Dodane dnia 19-05-2009 11:35
Kochani, kiedyś postaraliśmy się o to by mieć drogę obiegająca ośrodek do PKP i na nasze działki. Droga powstała! To dzięki niektórym z Was czy w przypadku tych młodszych, dzięki ich rodzicom i dziadkom. Gmina się nią nie zajmie, bo droga jest na terenie należącym do nadleśnictwa. Ale jeżeli Wam zależy, to przecież jest nas tak wiele osób, moglibyśmy wyremontować ją sami... Im więcej z nas coś z siebie da w tej sprawie tym łatwiej się z tym uporamy. Proszę o odzew, co Wy na to? Skoro kiedyś się dało, to dlaczego nie dziś? W końcu tworzymy piękna społeczność w tak pięknym miejscu, a w jedności siłasmiley, czyż nie?smiley

Fronołów- zostanę tu na zawsze...
Autor RE: Droga przy ośrodku PKP/PCK
Admin
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 19-05-2009 12:02
Katia napisał/a:
Gmina się nią nie zajmie, bo droga jest na terenie należącym do nadleśnictwa. Ale jeżeli Wam zależy, to przecież jest nas tak wiele osób, moglibyśmy wyremontować ją sami...

może łatwiej będzie podziałać w kierunku przekazania drogi gminie tak aby się nią zajęła i zajmowała w przyszłości ? Z tego co mówił mi wójt jakiś miesiąc temu to ta droga należy co właściciela ziemi pod ośrodkiem PCK... jeżeli podziałamy i droga będzie w rękach gminy to już dopilnujemy żeby ją przynajmniej równali i utwardzali co pewien czas...

co o tym sądzicie ?!

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
Ania
Administrator

Data rejestracji: 25.07.08
Dodane dnia 19-05-2009 17:57
Dobry pomysł. Kiedyś wszyscy się na tą drogę składali, a teraz ledwie można przejechać przez te doły. Niech gmina przejmie drogę i utwardza. W końcu za coś płacimy nie małe podatki.
A jak to jest z drogą przebiegającą centralnie przez ośrodek? Słyszałam, że jest to droga gminna, a mimo wszystko została ona ogrodzona dla mieszkańców ośrodka. Jeśli ta droga rzeczywiście ma status drogi gminnej to zamknięcie jej bramami ośrodka dla przejeżdżających jest bezprawne.
Edytowane przez Ania dnia 19-05-2009 17:59
http://swiatani.wordpress.com
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 19-05-2009 23:58
blackforever napisał/a:
Niech gmina przejmie drogę i utwardza. W końcu za coś płacimy nie małe podatki.

trzeba im pomóc "odzyskać" drogę... sami sobie nie poradzą, wójt biedny rozkłada ręce...

blackforever napisał/a:
A jak to jest z drogą przebiegającą centralnie przez ośrodek? Słyszałam, że jest to droga gminna, a mimo wszystko została ona ogrodzona dla mieszkańców ośrodka. Jeśli ta droga rzeczywiście ma status drogi gminnej to zamknięcie jej bramami ośrodka dla przejeżdżających jest bezprawne.

tego nie wie nikt... teoretycznie powinna to wiedzieć gmina, ale wójt pyta Wołosiaka - (cały czas jeszcze) właściciela gruntu czyja to droga... zgadnijcie co odpowiada Wołosiak :)

www.zwiruk.pl
Ania
Administrator

Data rejestracji: 25.07.08
Dodane dnia 20-05-2009 00:21
Zapewne nic nie wie, albo twierdzi, że to jego. Zgadłam?
http://swiatani.wordpress.com
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 20-05-2009 19:13
no tak, (wciąż jeszcze) właściciel uważa że droga w ośrodku jest jego i raczej tego nie zmienimy... Ale można porozmawiać z wójtem i podziałać nad tym żeby droga wokół ośrodka troszkę lepiej wyglądała (i nie mówię o żwirze czy jakimkolwiek utwardzaniu ale o wyrównaniu od czasu do czasu) - ale potrzeba w tygodniu pogadać z wójtem i się za tym "zakręcić" - czy ktoś jest chętny ? :)

www.zwiruk.pl
Katia
Super Administrator

Dodane dnia 20-05-2009 20:58
Ja jestem taka nieśmiała smileysmiley, ale jakby ktoś się skusił mi towarzyszyć do gminy to może choć trochę istotnie nam ją wyrównają...

Admin
Super Administrator

Dodane dnia 21-05-2009 09:56
żeby się tam wybrać - trzeba być na miejscu "w tygodniu" ... mi się może uda dopiero po 20 czerwca ale do tego czasu można by już podziałać ! Czy jest ktoś jeszcze na miejscu poza Kasią ?

www.zwiruk.pl
stenar
Mieszkaniec

Data rejestracji: 03.08.08
Dodane dnia 28-05-2009 22:49
Według informacji, które do mnie docierają to sytuacja jest delikatnie mówiąc paradoksalna. Droga przez tzw. Ośrodek PKP jest drogą gminną. Dzieli grunty kupione przez p. Wołosiaka na dwie działki. Nazwisko właściciela przepisałem z innego postu, nie jestem pewny jego poprawności. Conajmniej dwóch kolejnych wójtów gminy nie chce (inaczej tego nie można nazwać) wyegzekwować przywrócenia jej powszechnej używalności. Natomiast droga wokół "ośrodka"jest w sensie prawnym drogą należącą do p. Wołosiaka, przebiega przez jego grunt. Najprostszym rozwiązaniem jest występować indywidualnie lub zbiorowo do Wójta Gminy Sarnaki o spowodowanie przywrócenia powszechnej używalności przedmiotowej drogi gminnej na całej jej długości (np. poprzez nakazanie likwidacji ustawionych na niej bram). Awaryjnie pozostaje jeszcze ścieżka prokuratorska, ale jestem za pokojowym rozwiązaniem sprawy. Wariant II - p. Wołosiak wydziela stosowną działkę gruntu (z zachowaniem odpowiedniej szerokości) i przekazuje ją Wójtowi Gminy w zamian za działkę gruntu drogi gminnej, przebiegającej przez "ośrodek", którą wg mojej wiedzy bezprawnie zamyka bramami. Wójt Gminy musi na to wyrazić zgodę i po ewentualnym dokonaniu zamiany gruntów stosownie drogę urządzić. Swoje wnioski opieram na powszechnie krążących informacjach o stanie prawnym przedmiotowych dróg. Jeżeli ktoś z czytelników tego postu bywa w Łosicach w godzinach urzędowania Powiatowego Biura Geodezji, to może mógłby spróbować sprawdzić jak to wszystko przedstawia się w rejestrze gruntów, co ostatecznie rozwiało by wszelkie domysły co do faktycznego stanu prawnego tych dróg. smiley

stenar
Katia
Super Administrator

Dodane dnia 07-07-2009 00:40
Wyobraźcie sobie Kochani, że ktoś stworzył petycję, zawierająca taka treść jak mój post i można się pod nią podpisać w sklepie u Pana Bogdana. Może to ktoś z nas?? Ja z pewnością się podpiszę i zachęcam wszystkich. To świetnie, ze ktoś podjął taką inicjatywęsmiley

Admin
Super Administrator

Dodane dnia 07-07-2009 08:54
Katia - jak będziesz na miejscu - zrób fotkę tej petycji to wrzucimy jako news - im więcej osób się podpisze tym lepiej

www.zwiruk.pl
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Halo słoneczne

Wiosna

Droga nad Bug

Marszałkowska

Most w wiosennej opr...

Wiosenny most

Kwiecień

Mierzwicka architektura

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

14271606 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008