Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Sobota, Lipiec 11, 2020
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
smieci we Fronołowie
A-fro-ktualności
Mierzwice Kolonia - ...
Nazwy alejek/uliczek
Koleżanka szuka domu...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [126]
smieci we Fronołowie [63]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

jurand 4 tygodni
madzia18pl 4 tygodni
Ania 6 tygodni
Szopler 7 tygodni
Admin 7 tygodni
don_hihot 8 tygodni
Ray Mears16 tygodni

Gości online: 2

Twoje IP to: 34.204.191.145

Losowa Fotka
Zalane łąki koło torów
Zalane łąki koło torów
Cztery pory roku we Fronołowie
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Inne - różne tematy
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Autor RE: SKĄD INTERNET ?!
stenar
Mieszkaniec

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 03.08.08
Dodane dnia 27-11-2011 01:04
Moje doświadczenia z mobilonym internetem we Fron mają miejsce przy drodze od "Ośrodka" do Bugu. Doświadczalnie, w 2011, sprawdzałem Plus, Orange i Play. Praktycznie znośne warunki przeglądania, bez ściągania dużych plików (kilkumegowych), dawał Plus tylko w edgu. Przy zakupie modemu trzeba zwracać uwagę czy dany model obsługuje tę technologię. Z mojej praktyki - modem winien mieć gniazdo anteny zewnętrznej, gdzie należy podłączyć taką antenę, umieszczoną możliwie wysoko, maksymalnie unikając przeszkód na kierunku do nadajnika. Kierunek dla Siemiatycz około 330, dla Maćkowicz około 30 stopni. Play, chwilami dociera sygnał tzw. 3G z Siemiatycz, ale praktycznie nie da się z niego korzystać. Plus ma także nadajnik za Bugiem, w Maćkowiczach. Jeżeli rozszerzą jego pracę na nowsze technologie, to będzie duża szansa na poprawę warunków. W mojej lokalizacji z całą pewnością przeszkadza most i coraz wyższy las. Wewnątrz domku praktycznie odbieram tylko przy oknie od strony rzeki. Mając modem z anteną zewnątrzną i router bezprzewodowy do sieci mobilnej, można już mieć trochę wygody, z internetu można korzystać bez dodatkowych kabelków w domku lub na werandzie z obsługą kilku użytkowników. Jak narazie zarówno modem jak i router muszą obsługiwać EDGE, nie każdy model to robi. Nie dowcipkuję, że jeśli ma się dobrą baterię, to można przejść za most kolejowy i tam mieć duże szanse na Playa z 3G. Hej!

stenar
Admin
Super Administrator

Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 27-11-2011 18:22
jeszcze raz napiszę jaki internet naprawdę działa we Fronołowie (2,5 roku już na nim "jadę" i działa w 100% cały czas). Internet o którym mówię to technologia CDMA - dość mało używana w Polsce i chyba stosunkowo niewielu abonentów z niego korzysta ale to nie ma znaczenia. Do Fronołowa "zagląda" sieć Orange CDMA, do wakacji tego roku chyba jedyny dostawca CDMA od wakacji też Plus świadczy takie usługi ale wg. moich informacji do nas jeszcze sygnał Plusa nie zawitał. Do obsługi Internetu najlepiej kupić sobie modem który jest jednocześnie routerem WiFi (hotspotem): Axesstel MV410 i wygląda tak:

Router jest o tyle fajny że ma baterię która wystarcza na około 2h pracy. Zdarzało mi się wracać z Fronołowa pociągiem pracując na routerze stojącym na półce obok okna...

Co istotne przy kupnie usługi w Orange - technologię CDMA oferuje jedynie oferta abonamentowa. Oferta pre-paidowa obsługiwana jest jedynie w technologi GPRS czyli 3G HSDPA itd... Tak więc wybieramy sobie ofertę, opisana jest tutaj: http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_no_terminal - na stronie jest informacja że minimalkny okres lojalki to 16 miesięcy co nie jest prawdą. Można kupić abo na 12 miesięcy. Pozostaje dokupienie modemu (200 zł na allegro) i wszystko śmiga smiley

W razie pytań czy wątpliwości - chętnie pomogę, wszystko sam przetestowałem. Może w przyszłym roku włączą CDMA w pre-paidzie wtedy nie trzeba będzie podpisywać lojalki...

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
JOKER
Mieszkaniec

Miejscowość: tutejszy
Data rejestracji: 16.01.10
Dodane dnia 28-11-2011 20:44
w zasadzie mogę potwierdzić to co nade mną Admin napisał Na chwile obecną jedyny sensowny internet we fronołowie to Orange po CDMA(miałem kilka lat Plusa tam tylko po EDGE, Play mimo że na mapie pokazuje zasięg 3g to nie udało mi się tego potwierdzić)
Oprócz wspomnianego wyżej routera z wbudowanym modemem (też posiadam) dobra opcja jest modem np Anydata adu-500a jeśli komuś zależy na mobilności zestawu, bo ten router mv410r to wielkości notebooka smiley
madzia18pl
Mieszkaniec

Miejscowość: N/N
Data rejestracji: 23.07.08
Dodane dnia 23-01-2012 14:56
No mi się w kwietniu kończy umowa z Orange Free i pewnie przerzucę się na CDMA.. Wolę zapłacić 10 zł więcej, ale mieć możliwość spokojnego korzystania z neta a nie latania w koło domku i szukania zasięgu..
A jako nowinkę techniczną powiem, że dzisiaj dzwonił do mnie pan z Plusa i oferował internet w technologii LTE, twierdząc, że jest zasięg i u nas... Plus póki co jako jedyny z naszych operatorów wprowadził tę technologię, ale jeśli chodzi o zasięg we Franku to jakoś czarno to widzę... Chyba z ciekawości przejdę się do biura obsługi i popytam więcej na ten temat..

"Do stracenia już mam tylko wino i śpiew,
najważniejszy jest czas, w którym robię,
co chcę...."
stenar
Mieszkaniec

Data rejestracji: 03.08.08
Dodane dnia 04-02-2012 21:28
Plusa kupił Solorz. To on pierwszy w Polsce "uprawia" LTE. Niedawno patrzyłem na mapę zasięgu LTE, pokazany był bardzo ograniczony zasięg. W rejonie fronołowskim nie był pokazany, najbliższy w Białej Podlaskiej. Może po połączeniu z Plusem rozszerzą zasięgi. Z moich doświadczeń dotychczasowych, najbezpieczniej brać to co dają na próbę i po sprawdzeniu podejmować decyzję. Proszę praktykujących CDMA we Fron o podanie szybkości z jakimi na tym chodził internet.

stenar
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 04-02-2012 22:41
CDMA testy w ubiegłą sobotę:

pobieranie 1470 kbps
wysyłanie: 1286kbps
ping 104 ms

Edytowane przez Admin dnia 04-02-2012 22:41
www.zwiruk.pl
madzia18pl
Mieszkaniec

Dodane dnia 05-02-2012 21:59
A mam pytanie do tych osób, które posiadają CDMA.. Macie dodatkowo antenę wzmacniającą czy coś podobnego?? Czy tylko i wyłącznie korzystacie z tych routerów, które dają w orange?? Karol te pomiary były robione wewnątrz domku czy na zewnątrz?? I w którym miejscu we Franku?? Bo przyznaję że są zarąbiste jak na takie warunki...
No ja czekam na koniec lutego/początek marca.. Na 14 dniowy okres próby wezmę wówczas CDMA i zobaczę jak będzie u mnie latać...

co chcę...."
madzia18pl
Mieszkaniec

Dodane dnia 10-03-2012 17:34
Zakupiłam modem AnyData ADU-770WA na allegro i niestety za nic nie mogę złapać CDMA... Nie wiem co jest grane... Czy to jest kwestia routera czy tego, że korzystam z Orange Free a nie Orange Freedom pro... Nie mam pojęcia, u mnie CDMA na chwilę obecną się nie sprawdza.. W tygodniu podejdę jeszcze do Orange i popytam ich jak to jest, ale myślę, że nic nowego to mi nie powiedzą..

co chcę...."
Edytowane przez madzia18pl dnia 10-03-2012 17:35
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 10-03-2012 20:45
Dziś porozmawiałem sobie z konsultantem z PLUSA...pomarudziłem, posprawdzał mi zasięgi i planowane inwestycje... ponoć za 2 do 4 miesięcy będzie już dostępny LTE w okolicy...
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 12-03-2012 11:26
Solorz działa smiley

www.zwiruk.pl
madzia18pl
Mieszkaniec

Dodane dnia 12-03-2012 17:02
Ale co działa?? LTE??

co chcę...."
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 14-03-2012 10:40
Solorz działa, żeby LTE działało.smileysmiley
madzia18pl
Mieszkaniec

Dodane dnia 14-03-2012 21:05
Aaaa w tym sensie xD Już myślałam, że LTE działa xD No u mnie z tym CDMA pewne problemy natury abonamentowej się okazały.. Ale mam nadzieję, że po podpisaniu aneksu w końcu ruszy to CDMA.. zobaczymy co z tego wyjdzie :/

co chcę...."
Strona 3 z 3 < 1 2 3
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Halo słoneczne

Wiosna

Droga nad Bug

Marszałkowska

Most w wiosennej opr...

Wiosenny most

Kwiecień

Mierzwicka architektura

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

14271649 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008