Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · środa, Październik 23, 2019
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
A-fro-ktualności
Koleżanka szuka domu...
Sprzedam działkę/dzi...
kominki dla każdej r...
Jajka
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [125]
smieci we Fronołowie [61]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

Ela 3 tygodni
Ania 3 tygodni
MariaZ 4 tygodni
Glinthor 6 tygodni
grozan 6 tygodni
don_hihot 7 tygodni
Ray Mears 8 tygodni

Gości online: 2

Twoje IP to: 34.204.189.171

Losowa Fotka
XXV Muzyczne Dialogi Nad Bugiem
XXV Muzyczne Dialogi Nad Bugiem
Mielnik
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Otwarte dyskusje na temat Fronołowa i okolic
Strona 5 z 8 << < 2 3 4 5 6 7 8 >
Autor RE: Czy potrzebna lepsza droga?
Admin
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 10-12-2009 11:41
Tomku, nie ma turnusów szumiących ale przychodzi ciśnienie "na cywilizację" - lub ona sama przychodzi w mniejszym lub większym stopniu zmieniając życie mieszkańców (np. wychodząc na drogę trzeba rozejrzeć sie czy kład nie pędzi - jak będzie asfalt to przejścia tylko na psach - żartuję oczywiście ale coś w tym jest)

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Miejscowość: Łosice
Data rejestracji: 30.03.09
Dodane dnia 12-12-2009 20:15
Mam te same przemyślenia, co ANDREW. Dopiero jak się komuś we Fronołowie chałupa spali, bo straż nie dojedzie albo karetka utknie w błocie jadąc do poranionego dzieciaka - będzie płacz i lament!
Natura naturą, ale jedna droga dla służb, powinna być przejezdna.... i nikt tu nie mówi o asfalcie!!! Wystarczy pojechać za Drohiczyn i zobaczyć... Tam większość dróg po wsiach, to drogi żwirowe, ale suche i równe! I tu też taka byłaby wystarczyła!
Tu nie chodzi o to, czy ktoś ma terenową syrenkę, czy nowiutkiego jeepa i świetnie sobie radzi na dziurach i w błocie, tylko o to czy gdy zajdzie potrzeba, owe błoto pokona w wystarczająco szybkim tempie policyjna skoda, ratowniczy transit czy strażacki jelcz??!!...smiley
Katia
Super Administrator

Miejscowość: Bużka/Mierzwice Kolonia
Data rejestracji: 16.01.09
Dodane dnia 19-12-2009 12:26
heh, co do dróg polecam gorąco artykuł w dodatku regionalnym Tygodnika Siedleckiego z numeru 51, z 20 grudnia. To się szczerze uśmiałam czytając o tym jak wójt naszej gminy, pan Waszczuk wybudował pół kilometra asfaltu między innymi pod swoją posesję z pieniędzy z budżetu gminy, który jeszcze nie został zatwierdzony! Da się!smiley Ciekawe jak długo tego jeszcze??

Fronołów- zostanę tu na zawsze...
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 19-12-2009 22:30
Tak, też to czytałem i w kontekście "naszej drogi" trochę mną zatrzęsło! Ktoś z Kolonii Mierzwice na wójta w 2010 rokusmiley
szwagier89
Administrator

Miejscowość: Siedlce/Warszawa
Data rejestracji: 28.07.08
Dodane dnia 17-01-2010 01:14
Szwagier już montuje filmik ze zmagań syrenką, kręcony i z wewnątrz i z zewnątrz. Może niedługo zapoda.

http://www.youtube.com/watch?v=RcqVSRay-Gg
To tak kontynuując offtopa.. ale się zaraz bany posypią smiley

Trzy cylindry. Dwa takty. Jeden samochód... smiley
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 17-01-2010 10:43
droga we Fronołowie zrobiła się jednokierunkowa, ale gładziutka smiley

Fordzik brnie przez śniegi fronołowskie - od Mierzwic aż do końca Marszałkowskiej:

http://fronolow.pl/viewpage.php?page_id=35
www.zwiruk.pl
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 17-01-2010 12:17
mi to nie wygląda na brnięcie, rzekłbym że sunie po tym śniegu smiley Przyznaj no się ile jechałeś smiley

Edytowane przez szwagier89 dnia 17-01-2010 12:18
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 17-01-2010 12:19
szwagier89 napisał/a:
Przyznaj no się ile jechałeś smiley

ja filmowałem, bałem się zerknąć na licznik smiley
www.zwiruk.pl
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 17-01-2010 12:23
Średnia wyszła około 60 km/h smiley

AnnS
Administrator

Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 08.06.08
Dodane dnia 17-01-2010 17:43
można się cieszyć piękną drogą... do pierwszej odwilży smiley

Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 28-02-2010 17:57
Właśnie nadeszła pierwsza odwilż! Wszystkich, którzy mają chęć sprawdzić "czy potrzebna lepsza droga" zapraszam w tych dniach do przejechania, obojętnie czy od strony Mierzwic czy torów! To jest ten czas, gdy ciągnik albo Nissan Patrol są jedynymi pewnymi środkami transportusmiley Dziś byłem na Kolonii, ale pieszo, bo nie chciało mi się auta z błota wyciągaćsmiley Ogólnie jest pięknie - poziom rzeki o dobre dwa metry niższy niż w styczniu, powoli śnieg płynie.... Pozdrawiam!
Lena
Mieszkaniec

Miejscowość: Mierzwice
Data rejestracji: 27.07.08
Dodane dnia 08-03-2010 18:06
Tak droga teraz jest naprawde piekna, teraz jest przejezdna bo troche przymarzła, ale ostatnimi dniami było trzeba sie modlic aby dojechac do asfaltu, wielu osobom sie nie udawalo:]

w zimie też było odsniezone, ale nie dzieki kochanemu panu wojtowi - 2 razy wyslal kogos przez cala zime, a odsniezac bylo trzeba codziennie zeby dlao sie przejechac.
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 11-03-2010 18:47
Heh... Gdyby tak zebrać te wszystkie "dobre słowa" wylane przez tych, którzy zakopani w błocie, czekali na odsiecz - fajny by powstał reportaż... i na temat drogi, i na temat gminy... i władzy samorządowej. A lepiej jeżeli ktoś stanął jadąc "do Fronołowa" i po wyciągnięciu musiał za pare godzin wracaćsmiley Parafrazując Lipińskiego: Bagno wciąga!
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 12-03-2010 00:22
W sumie to oprócz tego, że pomarudzimy na forum, to może zadziałajmy. Na wybory wpływu nie mamy ale mozna by np. urządzić pikietę pod UG Sarnaki, powiadamiając przy tym lokalne media. Tematy dróg dla wójta po ''jego asfalcie'' są chyba śliskie. Parę transparentów i haseł i może się coś zmieni, w końcu płacimy najwyższe podatki i nic z tego nie mamy.
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 15-03-2010 22:05
No, niezły pomysł! smiley Ale może trzeba by zaczekać gdzieś do maja, aż się ludzie zaczną zjeżdżać i najpierw wysłać do wójta trzy-czteroosobową delegację na oficjalną wizytę z sugestiami i propozycjami? O ile wójt takową przyjmiesmiley
Tylko, że na razie nie ma zgody, co do tego, że lepsza droga jest niezbędna! Najpierw nasze (forumowiczów) stanowisko powinno być spójne i jednolite, a dopiero potem działanie, może w porozumieniu ze stałymi mieszkańcami Kolonii. Pozdrowienia!
AnnS
Administrator

Miejscowość: Siedlce
Data rejestracji: 08.06.08
Dodane dnia 16-03-2010 10:47
I najlepiej zgromadzić dowody, jak droga wygląda na wiosnę, bo jak latem wójt przyjedzie, to stwierdzi, że wszystko jest ok. Jakby ktoś się teraz wybierał, to poróbcie fotki, ewentualnie film.
A wystarczyłoby zamiast piachu nawieźć grubszego żwiru i droga byłaby ok, asfaltu nie potrzebujemy, ale piachu i tworzącego się z niego błota też nie.
W Norwegii potrafili zrobić drogi szutrowe, które nie rozmywają się podczas padającego wiele dni deszczu latem, a ile tam śniegu na wiosnę się topi to też wiadomo. Tyle że tam drogi są usypane z drobnych kamyków, pomiędzy którymi woda swobodnie odpływa do gruntu.

Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 16-03-2010 15:27
Słuchaj Anna, jak już pisałem wcześniej w ramach tej dyskusji, bardzo fajne drogi żwirowe istnieją w dużej ilości wokół Drohiczyna, więc i u nas by można... A i w razie potrzeby jest gdzie zasięgnąć języka - jak to się robi, skąd materiał, jaki materiał itp. itd.... Chęci są najważniejsze...
Haes
Mieszkaniec

Miejscowość: Fronolow
Data rejestracji: 15.05.09
Dodane dnia 29-03-2010 22:25
21.03 byłem ratowany przez traktor,w trakcie wyciągania auta z błota podeszła do nas zadbana blondynka w średnim wieku i klnąc jak szewc wymyślała wójtowi prosząc nas o pomoc bo jej auto zakopało się po szyby .Ze słow tej PANI dowiedziałem się ,że wójt położył sobie pod domem świerzy asfalt z pominięciem przetargu na wykonawcę a nam szykuje kolejną podwyżkę i tak już wyśróbowanego podatku gruntowego.Cóż ,pozostaje zakup auta terenowego na okres wiosenny lub gumiaczki do pociągusmileyAbsolutnie nie chcę asfaltu ,ale lepszej drogi zdecydownie TAK.
Lena
Mieszkaniec

Miejscowość: Mierzwice
Data rejestracji: 27.07.08
Dodane dnia 22-04-2010 20:00
Krzysztof Urban napisał/a:
Mam te same przemyślenia, co ANDREW. Dopiero jak się komuś we Fronołowie chałupa spali, bo straż nie dojedzie albo karetka utknie w błocie jadąc do poranionego dzieciaka - będzie płacz i lament!
Natura naturą, ale jedna droga dla służb, powinna być przejezdna.... i nikt tu nie mówi o asfalcie!!! Wystarczy pojechać za Drohiczyn i zobaczyć... Tam większość dróg po wsiach, to drogi żwirowe, ale suche i równe! I tu też taka byłaby wystarczyła!
Tu nie chodzi o to, czy ktoś ma terenową syrenkę, czy nowiutkiego jeepa i świetnie sobie radzi na dziurach i w błocie, tylko o to czy gdy zajdzie potrzeba, owe błoto pokona w wystarczająco szybkim tempie policyjna skoda, ratowniczy transit czy strażacki jelcz??!!...smiley
ach było to widać we wtorek gdy straż spędziła conajmniej 15 minut na drodze zakopana po oś.
2 domki we Fronołowie mniej. ehh..
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 23-04-2010 16:22
Lena napisał/a:
ach było to widać we wtorek gdy straż spędziła conajmniej 15 minut na drodze zakopana po oś.
2 domki we Fronołowie mniej. ehh..

nie widziałem tej kałuży ale podobno jest przeogromna, nie wiem czy "lepsza droga" coś by dała, podobno bardzo wysoka woda w tym miejscu. Jakby droga była utwardzona to pewnie wtedy....

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
Strona 5 z 8 << < 2 3 4 5 6 7 8 >
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Mierzwice Kolonia

Niski stan wody

Patelnia

Niedaleko Trojanu

Remont mostu

Sierpień

Wyremontowany most

Niski stan wody

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

13942132 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008