Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Poniedziałek, Wrzesień 16, 2019
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
A-fro-ktualności
Koleżanka szuka domu...
Sprzedam działkę/dzi...
kominki dla każdej r...
Jajka
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [125]
smieci we Fronołowie [61]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

MariaZ 1 dzień
Glinthor 6 dni
grozan 1 tydzień
don_hihot 1 tydzień
Ania 1 tydzień
Ray Mears 3 tygodni
Admin 6 tygodni

Gości online: 1

Twoje IP to: 34.226.234.20

Losowa Fotka
Poskrzypka liliowa.
Poskrzypka liliowa.
Makroświat Fronołowa
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Otwarte dyskusje na temat Fronołowa i okolic
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Autor RE: Czy potrzebna lepsza droga?
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 17-04-2009 12:46
Kilka lat temu w mojej miejscowości był podobny przypadek z 700m. drogi żwirowej.Podpowiem nasze rozwiązanie problemu -napisaliśmy jako mieszkańcy pismo do wójta włączając w to sołtysa i kilku radnych(najlepiej miejscowych lub z opozycji),zadeklarowaliśmy udział własny przy równaniu żwirem zakupionym przez gminę. Wójt podpisał umowę na równanie drogi raz na kwartał za niewielkie wynagrodzenie z miejscowym rolnikiem, który robi to za pomocą dorobionego do ciągnika pługa.Można do działania zaangażować miejscowego proboszcza,leśnków i straż pożarną,co zwiększy siłę przekonywania wójta.
Admin
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 17-04-2009 13:38
tomek112 napisał/a:
Sytuacja jest prawie jak w wierszu ,,Osiołkowi w Złoby dano....'' i każdy ma rację.

ja chyba jednak jestem za tym żeby zostało jak jest, w ostatni weekend byłem we Fronołowie, droga jest ok, nie pojedziesz 80 km/h ale jedzie się nieźle...

chyba urok Fronołowa to cała ta natura...
www.zwiruk.pl
Ania
Administrator

Data rejestracji: 25.07.08
Dodane dnia 18-04-2009 15:04
Absolutnie nie chcę żadnego asfaltu we Fronołowie! Podobnie jak Maciek uważam, że wystarczy troszkę zasypać te doły żwirem tak jak zostało to zrobione koło ośrodka i to wystarczy. Tyle, że o ile droga do ośrodka została wyrównana całkowicie, tutaj wystarczy zrobić to tylko w niektórych miejscach. Uważam, że nie jest tak źle. Owszem są doły, czasem błotko ale droga jest przejezdna. Nie chcę żadnego betonu, żużlu i asfaltu!!! Co w tym dziwnego, że jest błoto i się kurzy? Przecież to jest dzika WIEŚ, a nie kurort. Ja chcę spędzać wakacje na takiej właśnie dzikiej wsi z błotem, kurzem i innymi wiejskimi niedogodnościami. Inaczej jeździłabym sobie do Władysławowa czy Zakopanego.
Zgadzam się też z Katią, czy wyobrażacie sobie jakie prędkości będą rozwijać kierowcy jedno- i dwuśladów jeśli warunki będą ku temu sprzyjać? I tak już trzeba mieć oczy na plecach bo młodzież na kładach i motorach stała się prawdziwą zmorą.
Edytowane przez Ania dnia 18-04-2009 15:16
http://swiatani.wordpress.com
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 20-04-2009 12:55
blackforever napisał/a:
Zgadzam się też z Katią, czy wyobrażacie sobie jakie prędkości będą rozwijać kierowcy jedno- i dwuśladów jeśli warunki będą ku temu sprzyjać? I tak już trzeba mieć oczy na plecach bo młodzież na kładach i motorach stała się prawdziwą zmorą.

już teraz można "dobrą" prędkość rozwinąć, droga nie jest zła, w ostatni weekend jeżdziłem do Mierzwic kilka- (może nawet - naście) razy i poza kurzem to nie mam nic do zarzucenie tej drodze... ale kurz będzie zawsze - nawet jak wybetonują tę drogę to kurz będzie, więc może nich już tak zostanie jak jest...
www.zwiruk.pl
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Miejscowość: Łosice
Data rejestracji: 30.03.09
Dodane dnia 21-04-2009 23:20
Posłuchajcie Mili,
przypominam, że dyskusja idzie o drogę pomiędzy Mierzwicami, a gospodarstwem Pani Chalimoniuk, a nie o żaden asfalt pomiędzy domkami. Druga sprawa, że asfalt został od samego początku odrzucony jako niegodny, aby leżeć w Takim Miejscu. W takim miejscu to on mógłby stać, ale i to za mało - stać na baczność i nie dawać zapachu... lecz teraz asfalty leniwe są - tylko by leżałysmiley
Swoją drogą (he,he tzn. Naszą, dyskutowaną), bardzo podobają mi się sugestie Tomka112 - pozdrawiam Kolego!
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 24-04-2009 00:58
Dzięki. Czuję się zobowiązany.
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 26-04-2009 14:22
tomek112 napisał/a:
,zadeklarowaliśmy udział własny przy równaniu żwirem zakupionym przez gminę. Wójt podpisał umowę na równanie drogi raz na kwartał za niewielkie wynagrodzenie z miejscowym rolnikiem, który robi to za pomocą dorobionego do ciągnika pługa.

rozwiązanie dobre, myślę że powinnśmy wymagać aby tak się i u nas działo... właśnie zauważyłem że w tym tygodniu jkaś maszyna przejechała i wyrównała drogę - zarówno tę wzdłuż torów jak i tę od Mierzwic do Fronołowa, muszą to po prostu robić częściej.

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
Andrzej Orlowski
Mieszkaniec

Data rejestracji: 28.03.09
Dodane dnia 09-05-2009 18:07
Pamiętam lata kiedy droga do Fronołowa kończyła się w Bużce i dalej były tylko piachy.Było sielsko i anielsko.Teraz jest asfalt,kłady i cygańskie dacze.Okropieństwo.Tęsknie za Fronołowem z tamtych lat i żal mi drzew.które znikają nocą.
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 11-05-2009 11:22
Andrzej Orlowski napisał/a:
Pamiętam lata kiedy droga do Fronołowa kończyła się w Bużce i dalej były tylko piachy.Było sielsko i anielsko. Tęsknie za Fronołowem z tamtych lat i żal mi drzew.które znikają nocą.

Panie Andrzeju, tak można wymieniać i wymieniać... to se ne vrati jak mówią sąsiedzi... za dawnych czasów to było lepiej... byliśmy młodni, piękniejsi ;) a co powiemy za 15-20 lat... o ile wciaż będziemy ;)

www.zwiruk.pl
profesor
Mieszkaniec

Miejscowość: warszawa
Data rejestracji: 21.03.09
Dodane dnia 18-05-2009 23:08
Ktoś napisał, że jest sto dróg dojazdowych do Fronołowa! Możlliwe - ale drodzy obrońcy przyrody liczycie w ty drogi przez las, który jest iszczony przez jazdę autami. Jestem za prawdziwą droga dojazdowa ubią prawdziwymi kamieniami a nie asfaltem czy betonem. Należy również pamiętać, że droga dojazdowa do domków letniskowych przechodzi przez były ośrodek PKP i należy do gminy czyli wójta .Droga to ważny temat - choc najbardziej boli mnie ,że jesteśmy tak tolerancyjni dla wycinania całych połaci lasów! Obrońcy przyrody ten problem należy poruszyć - bo inaczej staniemy się mieszkańcami pustkowia! Pozdrawiam!
szwagier89
Administrator

Miejscowość: Siedlce/Warszawa
Data rejestracji: 28.07.08
Dodane dnia 19-05-2009 00:19
Powiem szczerze, że ta droga co jest teraz - nawiezione żwiru, wyrównane i ubite - wystarcza w zupełności jak dla mnie. Jest "naturalnie" i przejazd drogą nie powoduje mdłości smiley

Trzy cylindry. Dwa takty. Jeden samochód... smiley
Haes
Mieszkaniec

Miejscowość: Fronolow
Data rejestracji: 15.05.09
Dodane dnia 20-05-2009 18:51
Drogi we Fronolowie są piękne,pachnące wiosną ,szumiące lasem czasem pyliste ale właśnie to w nich lubie najbardziej.
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 20-05-2009 19:06
wygląda na to że chyba więcej (przynajmniej na tym forum) jest osób dla których "naturalność" drogi jest większą wartością niż kurz i błoto uciążliwością :)

I z przyczyn od nas niezależnych tak chyba na szczęście zostanie :)

www.zwiruk.pl
Katia
Super Administrator

Miejscowość: Bużka/Mierzwice Kolonia
Data rejestracji: 16.01.09
Dodane dnia 20-05-2009 20:41
Cudowna pointa tego tematu jak sądzęsmiley

Fronołów- zostanę tu na zawsze...
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 21-05-2009 09:57
smiley amen smiley

www.zwiruk.pl
stenar
Mieszkaniec

Data rejestracji: 03.08.08
Dodane dnia 28-05-2009 23:41
Szerokość dróg Fronołowskich nie spełnia kryteriów technicznych itp itd, ale jak trzeba to nawet Kamaz dojedzie i żwir czy tzw. czarnoziem dowiezie, nie mówiąc już o beczkowozach z szamb pijących. Problem jest dla delikatnych samochodów osobowych. Optuję w ramach nieformalnego referundum-dyskusji za maksymalnym utrzymaniem naturalnego charakteru okolicy. Najprościej, najtaniej byłoby zorganizować transport i rozplantowanie conajmniej kilkunastu wyrotek żwiru na najgorsze odcinki, aż do uzyskania odpowiednich spadków na odprowadzanie wody opadowej poza pas jezdny. Plotka głosi, że od Mierzwic, przez Kolonię, gmina ma robić "dobrą" drogę do mniej więcej siedliska pani Chalimoniukowej i wystarczy. Pozostaje odcinek przez/wokół ośrodka. Wystarczy, że Wójt spowoduje stałe "otwarcie" przejazdu drogą gminną, zawłaszczaną przez "ośrodek". Trochę prostych zabiegów konserwacyjnych, równanie, podsypywanie żwiru powodowane odpowiednio przez Wójta z wkładem własnym pracy tzw. działkowiczów przy swoich działkach, może dać satysfakcjonujące rezultaty. Ja "swój" odcinek drogi staram się utrzymywać od prawie 30 lat. Jednak od kilku lat są momenty, że mam ochotę zrobić ze dwie szykany, za równo - to jeżdżą niektórzy jak wariaci, aż uszy bolą i ptaszki płoszą i być może rozjechali zająca co mnie odwiedzał, a sarny to chyba już dawno przestały chodzić "na wodę" do Bugu.

stenar
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 01-06-2009 15:29
Mam pytanie do Stenara: gdzie zasłyszałeś plotkę o planach zrobienia drogi od strony Mierzwic?
Gdyby ta plotka okazała się prawdziwa to jesteśmy happy - niektórzysmiley
Ja tak, bo muszę jeździć na Kolonię przez okrągły rok, a nie tylko latem i wczesną jesienią...
Pozdro
Admin
Super Administrator

Dodane dnia 01-06-2009 16:30
Krzysztof Urban napisał/a:
Gdyby ta plotka okazała się prawdziwa to jesteśmy happy - niektórzy:D
Ja tak, bo muszę jeździć na Kolonię przez okrągły rok, a nie tylko latem i wczesną jesienią...

ja nie muszę, ale chcę i jeżdżę i jeżdżę osobówką i da się dojechać, a przez ostatnie 3 miesiące to prawie co weekend jestem...

da się żyć :)
www.zwiruk.pl
Krzysztof Urban
Mieszkaniec

Dodane dnia 02-06-2009 14:41
Heyah!
Piszę tego post`a, żeby podreperować statystykę i nie doprowadzić do wygaśnięcia tematusmiley, bo jest możliwe, iż pojawi się Somebody, który będzie miał coś ważnego do zakomunikowaniasmiley
Zatem, moje zdanie jest takie - Potrzebna lepsza droga!!!
Szutrowa, żwirowa czy jakaś inna - byle nie rozmiękała podczas tygodnia opadów - tak jak teraz...
Pozdrawiamsmiley
szwagier89
Administrator

Miejscowość: Siedlce/Warszawa
Data rejestracji: 28.07.08
Dodane dnia 02-06-2009 14:57
a więc ja komunikuję: na drogę zostało wysypane sporo żwiru i zostało to wyrównane jakąś ciężką maszyną - jest git, nie potrzebujemy nic lepszego smiley

Trzy cylindry. Dwa takty. Jeden samochód... smiley
Strona 2 z 8 < 1 2 3 4 5 > >>
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Mierzwice Kolonia

Niski stan wody

Patelnia

Niedaleko Trojanu

Remont mostu

Sierpień

Wyremontowany most

Niski stan wody

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

13861010 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008